Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Szerelmünk – akár így is hívhatom ezt a filmet: Enyedi Ildikó Testről és lélekről -, ami ismét magyarokat vitt a Los Angelesi filmfesztiválra. Így örült a stáb amikor megtudta, hogy benne vannak az öt legjobb film között: itt nézheted meg!

Továbbá van olyan film ami tizenhárom kategóriában versenyzik az aranyszobrocskáért – ez a film; Guillermo del Toro A víz érintése-, íme a jelöltek listája:

Legjobb látványtervezés/díszlet
A szépség és a szörnyeteg (Beauty and the Beast)
Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)

Legjobb operatőr
Szárnyas fejvadász (Blade Runner 2049)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
Mudbound
A víz érintése (The Shape of Water)

Legjobb jelmeztervezés
A szépség és a szörnyeteg (Beauty and the Beast)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Fantomszál (Phantom Thread)
A víz érintése (The Shape of Water)
Viktória királynő és Abdul (Victoria & Abdul)

Legjobb hangvágás
Nyomd, Bébi, nyomd! (Baby Driver)
Szárnyas fejvadász (Blade Runner 2049)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)

Legjobb hangkeverés
Nyomd, Bébi, nyomd! (Baby Driver)
Szárnyas fejvadász (Blade Runner 2049)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)

Legjobb animációs rövidfilm
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Legjobb rövidfilm
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of Us

Legjobb eredeti filmzene
Dunkirk
Fantomszál (Phantom Thread)
A víz érintése (The Shape of Water)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Legjobb vizuális effektusok
Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049)
A galaxis őrzői vol. 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
Kong: Koponya-sziget (Kong: Skull Island)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)
A majmok bolygója: HÁború (War for the Planet of the Apes)

Legjobb vágás
Nyomd, bébi, nyomd! (Baby Driver)
Dunkirk
Én, Tonya (I, Tonya)
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Legjobb smink
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Viktória királynő és Abdul (Victoria & Abdul)
Az igazi csoda (Wonder)

Legjobb női mellékszereplő
Mary J. Blige / Mudbound
Allison Janney / Én, Tonya (I, Tonya)
Lesley Manville / Fantomszál (Phantom Thread)
Laurie Metcalf / Lady Bird
Octavia Spencer / A víz érintése (The Shape of Water)

Legjobb férfi mellékszereplő
Willem Dafoe / Floridai álom (The Florida Project)
Woody Harrelson / Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins / A víz érintése (The Shape of Water)
Christopher Plummer / A világ összes pénze (All the Money in the World)
Sam Rockwell / Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Legjobb idegennyelvű film
A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Libanon)
Loveless (Oroszország)
Testről és lélekről (On Body and Soul) (Magyarország)
The Square (Svédország)

Legjobb rövid dokumentumfilm
Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Legjobb dokumentumfilm
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Man in Aleppo
Strong Island

Legjobb eredeti dal
„Mighty River”, Mudbound
„Mystery of Love”, Szólíts a neveden / Call Me By Your Name
„Remember Me”, Coco
„Stand Up for Something”, Marshall
„The Greatest Showman”, This Is Me

Legjobb animációs film
Bébi úr (The Boss Baby)
A kenyérkereső (The Breadwinner)
Coco
Ferdinánd (Ferdinand)
Loving Vincent

Legjobb adaptált forgatókönyv
Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
A katasztrófaművész / The Disaster Artist
Logan – Farkas (Logan)
Elit játszma (Molly’s Game)
Mudbound

Legjobb eredeti forgatókönyv
Rögtönzött szerelem (The Big Sick)
Tűnj el! (Get Out)
Lady Bird
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Legjobb férfi főszereplő
Timothée Chalamet / Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
Daniel Day-Lewis / Fantomszál (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya / Tűnj el! (Get Out)
Gary Oldman / A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Legjobb női főszereplő
Sally Hawkins / A víz érintése (The Shape of Water)
Francis McDormand / Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie / Én, Tonya (I, Tonya)
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep / A Pentagon titkai (The Post)

Legjobb rendező
Christopher Nolan / Dunkirk
Jordan Peele / Tűnj el! (Get Out)
Greta Gerwig / Lady Bird
Paul Thomas Anderson / Fantomszál (Phantom Thread)
Guillermo del Toro / A víz érintése (The Shape of Water

Legjobb film
Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
Tűnj el! (Get Out)
Lady Bird
Fantomszál (Phantom Thread)
A Pentagon titkai (The Post)
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Az Oscar-gálát a phjongcshangi téli olimpia miatt a szokásos február helyett ezúttal március 4-én tartják Los Angelesben A 90. Oscar-gála házigazdája Jimmy Kimmel lesz.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Szólj hozzá....

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.