Eredetileg “A keresztapa” könyv az alapja a filmnek, amit Mario Puzo amerikai író adott ki 1969-ben, a G. P. Putnam’s Sons kiadónál. Óriási “kasza” lett a könyv.
Az első “Keresztapa” filmet, hat évvel születésem előtt mutatták be a mozikban az Egyesült Államokban. Már megszülettem és már a második részt is leforgatták az USA-ban és be is mutatták a mozik, amikor is elért magyar honba a színkronos változat 1982-ben. Nem kevés időnek kellett eltelnie, amikor is 1988-ban, 10 évesen láttam az első részt…, azonnal beleszerettem.
Valójában nem is a maffia (ugye a sorozatban láthatjuk is, hogy szinte mindenhonnan kivették filmből a szót!), és a gengszter élet az ami megfogott, hanem a család és azon belül is a végtelen tisztelet és odaadás a közös célért. Ezt sokan nem fogják érte, fiatalok, de van ilyen egy családon belül is. Amúgy ez egy tökéletesen működő “családi modell” több ezer évre visszamenőleg Szicíliában. Természetesen az illegális és egyéb negatívumok sosem vonzottak, de csodálatos familiák közötti összefogás nagyon lenyűgözött…, igen jól olvasod! 🙂
Az Egyesül Államokban már 2022. nyarán látható volt “Az ajánlat” – #theoffer -, című sorozat, ami bemutatta a Corleone család első részének igen csak kemény és durva elkészítésének sztoriját.
Durva volt látni Marlon Brandot, James Caant, Mario Puzo írót, vagy éppen még az élő színészek, karakterek, mint Al Pacino (83 éves), Diane Keaton (77 éves) vagy éppen Robert Duvall (92 éves) szerepében. Ott volt Francis Ford Coppola (84 éves) is a sorozatban aki két éve dobta ki újra a “rimászterelt” Keresztapa, harmadik részét.
Három színészt szeretnék nagyon – nagyon kiemelni: az első természetesen Albert S. Ruddyt játszó Miles Tellert, aki nem csak tökéltes volt a szerepre, hanem eddigi egyik legjobb szerepe is, természetesen szerintem! Óriási volt a producer és még óriásibb volt, hogy utána nem a sikerért és a pénzért dolgozott tovább ebben a szakmában, hanem a szórakoztatásért és az önmaga kiteljesítéséért. Ez a legcsodálatosabb emberi vonás, amit valaha kitalált az “Isten”. Tudtátok, hogy a Hajrá, fegyencváros! (The Longest Yard) és a Csontdaráló (The Longest Yard) egy és ugyan az a film, amit a producer írt, anno a sikeres első Keresztapa után? 🙂
A második színész az Juno Temple az az Bettye McCartt, Albert titkárnője. Nélküle a sorozat sokkal kevesebb lett volna. Végtelenül nőies karakter volt az övé, de annyira karizmatikus, hogy magával ragadott az angol színésznő most már egész élete végéig. 🙂
A harmadik pedig és egyben a számomra a legeslegnagyobb szereplő a sztoriban Matthew Goode volt, aki a Paramount stúdió vezetőjét játszotta Robert Evanst (89 éves). Az angol színészről azt kell tudni – ami tán a legfontosabb is, hogy 1978 április 3-án született mint én! 🙂 🙂 🙂 Komolyan ő volt a sorozatban a vezér alak, akármennyire is Albertről szólt, vagy éppen Coppoláról, Marioról, az írányvonalat az ő szerepe és játéka tette érdekessé az egész történetben.
Senki más nem elhanyagolható, mint például Giovanni Ribisi, mint az akkori egyik legnagyobb New Yorki gengszter vagy éppen a színészek és az írok és sokan mások, de még is nekem ez a három színész és az általuk eljátszott karakter tetszett a legjobban. Jó volt látni Luca Brasi sztoriját is.
ÉRDEKESSÉG: a sorozatban feltűnik #MichaelGandolfini, a Maffiózók főszereplőjének James Gandolfini fia is! Alsó képen, jobbról a második.
Itt is a fiatal Gandolfini szereplése a sorozatban:
Érdemes követni minden közösségimédia platformon, mivel mindenhol más – más anyag kerül fel! Itt megteheted őket:
KÖVESS INSTAGRAMON IS: ITT!
TIKTOK: ITT!
TWITTER: ITT!